Bezkontaktní kreditní karty dobývají trh

Snad každý tuší, co je to kreditní karta. Kreditní karta je ve své podstatě standardní platební karta spojená s úvěrem, který držitel karty může postupně splácet a zároveň stále čerpat. Z toho jednoznačně plynou výhody, které kreditní karta svým držitelům nabízí. V první řadě se jedná o výhodu v podobě možnosti zisku na různých odměnách a slevách. S kreditní kartou je možné získat vynikajícího pomocníka, který navýší Váš rodinný rozpočet. Při správném plánování je možné využít bezúročného období a fajn pujcka si peníze doslova zadarmo. U standardních platebních karet je navíc nutné mít platby kryté Vaším zůstatkem na běžném účtu.

V roce 2011 se na českém finančním trhu objevila novinka v podobě kreditních karet s novou bezkontaktní platební technologií. Přestože je tento způsob plateb v ČR novinkou, jedná se o pohodlný a bezpečný způsob placení za služby, který je delší dobu používán po celém světě. Jak bylo uvedeno, jedná se o novou platební technologii, která se již osvědčila po celém světě. V porovnání s platbou v hotovosti je bezkontaktní platba mnohem rychlejším, pohodlnějším i bezpečnějším způsobem platby.

Bezkontaktní platba trvá jen pár sekund a je vhodná především pro placení nákupů do 500 Kč, protože v případě transakcí do této výše, postačí bezkontaktní platební kartu přiložit, a platba je provedena i bez zdlouhavého zadávání PIN kódu. Bezpečnost transakcí, které převyšují částku 500 Kč, je zajištěna autorizací PIN kódem či podpisem držitele platební karty. Tento bezpečnostní prvek může bezkontaktní platební terminál náhodně požadovat od zákazníka i v případě transakcí, které nepřevyšují stanovenou částku 500 Kč.

Bezkontaktní platební metody prováděné prostřednictvím bezkontaktních platebních karet a terminálů tak mohou výrazně urychlit samotný proces placení v obchodech. V případě menších plateb totiž držitel bezkontaktní platební karty nemusí platební kartu zasouvat do čtečky a zadávat autorizační kód.

1 komentář u „Bezkontaktní kreditní karty dobývají trh

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *