Jak získat ochrannou známku na váš firemní produkt nebo logo?

Jako majitelé firmy jistě chcete, aby vámi vyráběné produkty či nabízené specifické služby nikdo jiný nezneužíval, nekopíroval a neparazitoval na nich. Pak je vhodné si na ně nechat registrovat ochrannou známku. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Ochranná známka slouží k rozlišení a chránění výrobků a služeb. Může se jednat o slova, loga, ale i číslice či specifické a jedinečné tvary, obaly apod. Toto vše definují příslušné právní předpisy.

Registraci provedete na ÚPV

Získat ji můžete podáním přihlášky, kterou zašlete na Úřad průmyslového vlastnictví (ÚPV). Ten během několika měsíců rozhodne o tom, zda je možné ochrannou známku v daném případě uznat. Pokud k tomu dojde, má známka platnost po dobu 10 let. Před koncem lhůty si pak můžete požádat o její prodloužení o dalších 10 let. Součástí podání přihlášky je rovněž zaplacení správního poplatku ve výši 5.000 Kč.

Přihláška musí splňovat určité parametry, bez nich bude registrace zamítnuta

Aby byla přihláška úspěšná, musíte nejen splnit podmínku jedinečnosti produktu nebo služby (loga, obrázku apod.), ale zároveň musíte splnit všechna formální kritéria. A to je často problémem, kvůli kterému jsou žádosti o registrace ochranných známek neúspěšné. Z tohoto důvodu je praktické se obrátit na službu Patentoid.cz, která vám s přípravou a podáním přihlášky k registraci ochranné známky pomůže. Budete mít tak jistotu, že vše proběhne v pořádku a vy zbytečně nepřijdete o peníze za správní poplatek. Nikdy samozřejmě nemůžete na 100% vědět, zda Úřad průmyslového vlastnictví registraci potvrdí. Může se totiž stát, že už někdo bude mít na totožný produkt či logo ochrannou známku zaregistrovanou. V každém případě vám Patentoid.cz výrazně usnadní práci s přípravou celé záležitosti. Budete se tak moci nadále plně věnovat rozvoji své podnikatelské činnosti.

2 komentáře u „Jak získat ochrannou známku na váš firemní produkt nebo logo?

  1. Certificationsbuzz.com

    What’s up it’s me, I am also visiting this web page daily, this web site
    is in fact fastidious and the visitors are truly sharing good thoughts.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.