Na prázdniny pouze s důvěryhodnou cestovní kanceláři

Obchodní inspekce systematicky ověřuje cestovní kanceláře v oblasti smluv uzavíraných se zákazníky. I přes to se ne vždy vyhneme podvodníkům. Zde je několik kroků, které Vám mohou pomoci užít si prázdniny bez nepříjemných překvapení.

  1. Ověření důvěryhodnosti organizátora zájezdu

Můžete tak udělat, když se podíváte na stránky www.accka.cz (Asociace českých cestovních kanceláří a agentur). Pokud je firma se kterou chceme podepsat smlouvu na seznamu, znamená to, že je mezi jinýma zabezpečena bankou proti bankrotu. To nám umožní bezpečný návrat domů.

Podobnou formou ověření může být také skutečnost, že cestovní kancelář má svou vizitku na stránkách www.duveryhodnafirma.cz. Stránky jsou modelovány systémem Centra průzkumu mínění zákazníků, které vydává certifikát „Důvěryhodná firma”. Pro získání cerifikátu stačí, aby se firma zúčastnila bezplatného ověření faktoru názorů. Toto ověření umožňuje stanovit úroveň důvěryhodnosti firmy a spokojenosti zákazníků s jejími službami.

  1. Pečlivá analýza nabídky

Hezké fotky krásných hotelů a bazénů nejsou vše. Počet hvězdiček, jakými se chlubí hotel neznamená de facto nic, protože každá země má svůj vlastní systém. Pamatujte si, že pětihvězdičkový hotel v Evropě se bude lišit standardem od pětihvězdičkového hotelu v Asii. Existují země, které jako Arabské emiráty přidělují až sedm hvězdiček, což je pouze marketingový tah. Mluvíme tady o Burj Al Arab a hotelu Emirates Palace. Vyplatí se číst především názory zákazníků na téma vybraných hotelů.

  1. Nízká cena, ale co obsahuje?

Velmi důležité je zjistit, jaké služby jsou zahrnuty v ceně zájezdu. Bude nabízen all-inclusive nebo self-catering (s vlastním stravováním/ubytováním)? Kromě těchto informací se vyplatí zjisitit jaké pasové a vízové povinnosti se vás budou v dané zemi týkat. Vyžádejte si také kontakt na místního delegáta cestovní kanceláře v dané zemi.

Nakonec se vyplatí zapamatovat si, že veškeré důležité informace nám musí cestovní kancelář podat písemně – pouze tehdy budeme moci klidně jet na zaslouženou dovolenou. Bez starostí o tom zda paní v cestovní kanceláři měla dobré úmysly.

 

1 komentář u „Na prázdniny pouze s důvěryhodnou cestovní kanceláři

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.